خدمات مهاجرتی 

ویزا های غیر مهاجرتی

ویزاهای E-1 : پیمان ویزاهای تجاری

ویزاهای E-1 برای افرادی با ملیت های خارجی صادر می شوند که قصد دارند در ایالات متحده یک “کسب و کار مهم” بین کشور خودشان و ایالات متحده راه اندازی کنند. منظور از تجارت ؛ مبادله کالا، خدمات، پول و تکنولوژی است.

ویزاهای E-2: ویزاهای پیمان سرمایه گذاران

طبق ویزاهای E-2 ؛ افراد کشورهای خارجی می توانند برای رهبری یا توسعه شرکت های تجاری یا بازرگانی وارد ایالات متحده شوند؛ آنها در این شرکت ها سرمایه گذاری کرده اند  و یا در حال سرمایه گذاری در این شرکت ها می باشند؛ میزان سرمایه گذاری آنها یک مبلغ سرمایه یا پول قابل توجه می باشد. افراد خارجی که مایل به اخذ ویزای E-2  هستند باید شهروند یکی از کشورهایی باشند که با ایالات متحده معاهده بازرگانی دارد. اگرچه طبق قوانین مهاجرت ایالات متحده هیچ مبلغ خاصی به دلار تعیین نشده است اما مبلغ سرمایه گذاری باید چشمگیر و کلان بوده و مبالغ جزئی قابل پذیرش نمی باشد. سرمایه گذار می تواند یکی از تجارت های موجود در ایالات متحده را خریداری کرده و یا یک تجارت جدید را راه اندازی کند.

ویزاهای H-1B : برای متخصصان در یکی از مشاغل حرفه ای

ویزای H-1B برای افراد متخصص صادر می گردد تا بتوانند وارد ایالات متحده شده و در یکی از زمینه های تخصصی یا مهارت های خاص مشغول به کار شوند. متقاضیان اخذ ویزای H-1B باید حداقل مدرک لیسانس معادل با لیسانس ایالات متحده را داشته ؛ همچنین از شرائط شغل مورد درخواست آنها اینست که برای احراز آن شغل داشتن مدرک لیسانس یا معادل ضروری باشد. همچنین متقاضی باید یک کارفرمای آمریکایی را به عنوان پشتیبان معرفی کند؛ این کارفرما باید نسبت به استخدام موقت متقاضی تمایل داشته و قادر به پرداخت دستمزد وی باشد؛ وی همچنین باید درخواست مهاجرت خود را ثبت کرده باشد.

ویزای L : جابجایی های درون شرکتی

تحت ویزای L ؛ مدیران شرکت های خارجی، کارکنان و هیات رئیسه آنها که دارای مهارت های تخصصی هستند می توانند از این ویزا برای نقل و انتقال به دفاتر وابسته یا تابعه به شرکت مادر از شرکت های بین المللی که در ایالات متحده می باشند؛ استفاده کنند.

ویزاهای O : افرادی که دارای توانایی های خارق العاده هستند

ویزاهای O‌ برای هنرمندان، ورزشکاران ، کمدین ها ، فرهیختگان و تجاری در نظر گرفته شده است که دارای توانایی های خارق العاده بوده و قصد دارند بطور موقت در ایالات متحده در زمینه های کاری خود فعالیت داشته باشند.

ویزاهای O-1A‌: این ویزا برای دانشمندان، تجار، فرهیختگان و یا ورزشکاران صادر می گردد.

ویزاهای O-1B‌: این ویزاها برای هنرمندان عرصه فیلم و خوانندگی یا زمینه های نویسندگی مثل موسیقیدانان، نویسندگان و خوانندگان، هنرپیشگان، دست اندرکاران هنر، کارگردانان و عکاسان و غیره صادر می گردد.

ویزاهای P‌: هنرمندان، برنامه سازان و ورزشکاران بسیار حرفه ای

ویزاهای P-1‌: این ویزا برای هنرمندان و ورزشکارانی صادر می گردد که قرار است بطور موقت بصورت تیمی یا منفرد در ایالات متحده در یک رویداد خاص شرکت کرده و یا برنامه اجرا کنند.

ویزاهای P-2 : این ویزاها برای ورزشکاران و کمدین هایی صادر می گردد که در یک برنامه دو جانبه در ایالات متحده شرکت کرده اند.

ویزاهای P-3: این ویزا برای هنرمندان یا کمدین هایی صادر می گردد که قرار است از استعدادهای خود در یک برنامه فرهنگی برای اجرا، تعلیم و یا به اشتراک گذاشتن مهارت هایشان استفاده کنند.

ویزاهای R : کارکنان مذهبی

این ویزا برای کارکنان مذهبی صادر می شود که مایلند بطور موقت به ایالات متحده بروند. منظور از کارکنان مذهبی؛ فردی است که بطور مداوم در زمینه فعالیت هایی مرتبط با عملکردهای مذهبی سنتی مشارکت دارد برای مثال؛ راهبه ها، راهب ها، رهبر کر و آوازهای مذهبی، کارکنان مراسم مذهبی (علم العبادات)، برادران، مترجمان مذهبی، مبلغان مذهبی، افرادی که پاسخگوی مسئله های مذهبی هستند و غیره

ویزای K-1 : ویزای نامزدهای خارجی

ویزاهای K-1 به شهروندان ایالات متحده اجازه می دهند تا نامزدهایشان که اهل یک کشور خارجی هستند به ایالات متحده برده و با آنها ازدواج کنند. با داشتن ویزای K-1 نامزد خارجی شما می تواند در ایالات متحده مقیم شده و کار کند. از زمان ورود نامزد خارجی؛ شما فرصت دارید در مدت 90 روز ازدواج کنید تا اقامت دائم اخذ گردد. برای اخذ ویزای K-1 لازم است شرائط ذیل را دارا باشید:

 • درخواست کننده باید شهروند ایالات متحده باشد
 • درخواست کننده و نامزد خارجی نباید هیچ ممنوعیتی برای ازدواج داشته باشند
 • شما باید نامزد خارجی خود را طی دو سال گذشته شخصا ملاقات کرده باشید
 • شما و نامزد خارجی تان باید قصد و امکانات معین برای ازدواج در مدت 90 روز پس از ورود وی به ایالات متحده را داشته باشید.
 • شما باید حداقل شرائط مالی/درآمد را داشته باشید
 • شرائط نامزد خارجی باید به گونه ای نباشد که صلاحیت وی برای ورود ایالات متحده تائید نگردد

ویزاهای مهاجرت

درخواست های گرین کارت خانوادگی:

طبقه بندی ها :

 1. خانواده درجه اول:

خانواده درجه اول یعنی فرزندان، همسر و والدین فردی که شهروند ایالات متحده باشند. اگر فرد شهروند ایالات متحده و خویشاندانش در ایالات متحده به سر می برند؛ فرآیند درخواست حدودا 6 ماه طول خواهد کشید. اگر فرزندان، همسر و والدین در کشور دیگر اقامت دارند؛ باید به کنسولگری در کشور خودشان مراجعه کنند. لازم است شهروند ایالات متحده درخواست خود را همراه با پذیرش پشتیبانی های مالی خویشاوندان ارائه کند و سطح درآمد او بر اساس دستورالعمل های تعیین خط فقر در یک حد قابل قبول و مکفی باشد. برای این منظور درخواست افرادی که با شهروند ایالات متحده زندگی می کنند و پشتیبان وی محسوب می شوند نیز کفایت می کند.

 1. سایر اقوام:

اولویت اول: دختر یا پسر شهروند ایالات متحده که ازدواج نکرده است

اولویت دوم: همسر و فرزندان؛ پسر و دختر ازدواج نکرده افراد با اقامت دائم

 1. همسر و فرزندان: 77% از کل موارد اولویت دوم را تشکیل می دهند و 75%‌از آنها از محدودیت های کشوری معاف هستند
 2. دختر یا پسر ازدواج نکرده (21 سال به بالا) : 23%‌ از کل موارد اولویت دوم را تشکیل می دهند

اولویت سوم: دختر و پسر ازدواج نکرده شهروند ایالات متحده

اولویت چهارم: برادر یا خواهد شهروند ایالات متحده. یک فرد شهروند ایالات متحده می تواند خود را پشتیبان خواهد یا برادرش معرفی کند تا وی بتواند گرین کارت را دریافت کند. این فرآیند بسیار طولانی است اما شما در این فرآیند هیچ چیزی را از دست نخواهید داد. به شهروندانی که قصد دارند پشتیبانی از خواهر یا برادر خود را اعلام کنند توصیه می کنیم که فرم I-130 را برای خواهر یا برادر خود پر کنند تا تاریخ مورد نظر مشخص گردد و سپس تا تاریخ صدور گرین کارت منتظر بمانند و پس از آن اقدام به تشکیل پرونده برای گرین کارت نمایند.

برای آگاهی از تاریخ های صدور ویزاهای موجود لطفا به وبسایت وزارت کشور ایالات متحده مراجعه کنید.

فرزندان/همسر مورد آزار قرار گرفته شهروندان ایالات متحده و یا افراد دارای اقامت دائم ایالات متحده

در سال 1994 ؛ کنگره قانونی موسوم به VAWA را تصویب کرد که نام کامل آن معاهده خشونت علیه زنان است. طبق این قانون مسیرهای خاصی برای مهاجرت افراد غیر شهروند که مورد آزار فیزیکی قرار گرفته اند ایجاد شده است. یکی از شرائط اصلی واجدین شرائط برای استفاده از این مسیرها اینست که فرد غیر شهروند که مورد آزار قرار گرفته است همسر یا فرزند شهروند ایالات متحده یا فردی که دارای اقامت دائم است بوده و از سوی او مورد آزار قرار گرفته است. برای اجرای فرایند بررسی درخواست توسط خود همسر/فرزندان که مورد آزار بوده اند؛ نیازی به اعلام درخواست از سوی فرد مقیم که سوء رفتار داشته است نمی باشد. اگر حکم اخراج از کشور برای همسر یا فرزند شهروند ایالات متحده یا فردی که دارای اقامت دائم است بوده و از سوی او مورد آزار قرار گرفته اند صادر شده باشد و آنها برای اعلام درخواست طی این فرم واجد شرائط شناخته شوند؛ حکم اخراج از کشور ابطال می گردد.

همسر یک شهروند ایالات متحده یا فردی که دارای اقامت دائم است بوده و از سوی او مورد آزار قرار گرفته و به واسطه ازدواج با وی از اقامت دائم حقوقی یا شهروندی ایالات متحده برخوردار شده است نیز واجد شرائط ارائه درخواست برای اخذ اقامت مستقل بوده و می تواند فرم درخواست I-751  را پر کرده و تشکیل پرونده دهد.

همسری که مورد آزار قرار گرفته است باید شواهد محکمی ارائه کند تا بتواند فرم اخذ اقامت مستقل فوق الذکر را پر کند از جمله شواهدی که نشان دهند آزار/بدرفتاری/خشونت شدید بر وی روا داشته شده و یا شواهدی که رابطه وی با فرد آزار دهنده را تائید کنند.

درخواست گرین کار بر اساس استخدام:

اولویت اوی:

داشتن توانایی های خارق العاده یعنی فرد به سطحی از تخصص رسیده است که یکی از اندک افرادی است که می تواند در صدر فعالیت های حرفه ای خود جای گیرد. شما باید در زمینه علمی، هنری، تحصیلی، تجارت یا ورزش سرآمد و شناخته شده باشید؛ مدارک محکم و کافی برای اثبات این مسئله ضروری است. اگر یک محقق یا یک پروفسور برجسته هستید یعنی شما از نظر بین المللی در حیطه آکادمیک شناخته شده می باشند و حداقل 3 سال در این زمینه سابقه فعالیت دارید و شرائط کافی و لازم برای استخدام را دارا می باشید. در این زمینه ارائه گواهی کار ضروری نیست اما باید نامه ای از دانشگاه ایالات متحده که به شما پیشنهاد تدریس یا تحقیق داده است را ارائه کنید یا لازم است یک کارفرمای خصوصی یا غیر انتفاعی که به شما پیشنهاد شغل معادل مسئول تحقیقات را داده است؛ معرفی کنید. منظور از مدیر چندملیتی اینست که شما حداقل برای مدت یکسال در سه سال قبل از ارائه درخواست خود با سمت مدیر یک شرکت چند ملیتی مشغول به کار بوده اید و اکنون به دنبال استخدام در چنین ظرفیتی در ایالات متحده می باشید. نیازی به ارائه گواهی کار ندارید اما باید اعتبارنامه های معتبر داشته باشید.

اولویت دوم:

خارجیانی که توانایی های خارق العاده در زمینه های علمی، هنری یا تجاری دارند: یک خارجی زمانی واجد شرائط برای این گروه اعلام می شود که یک فرصت شغلی خاص به وی پیشنهاد شده است و وی به دنبال مسیر ورود به ایالات متحده می باشد تا در زمینه کاری خود مشغول شود؛ ورود چنین فردی به ایالات متحده همراه با مزایای مختلفی است از جمله بهره مندی از مزایای مالی ملی، فرهنگی، یا تحصیلی یا رفاه اجتماعی. منظور از توانایی خارق العاده آنست که قابلیت های فرد بیشتر از یک فرد عادی بوده و وی را دارای یک استعداد غیر عادی محسوب کنند یا وی را به دلیل داشتن یک توانایی خارق العاده معرفی کرده باشند. داشتن مدارک تحصیلی مثل دیپلم، لیسانس یا مشابه آنها که توسط یک کالج، دانشگاه ، مدرسه یا سایر موسسات آموزشی صادر شده است و یا داشتن مجوز حرفه ای یا گواهی یک حرفه یا شغل خاص را نمی توان به تنهایی دلیلی بر داشتن توانایی خارق العاده محسوب کرد. اگر فرد خارجی دارنده یک مدرک بسیار پیشرفته حرفه ای و تخصصی باشد واجد شرائط این گروه خواهد بود اگر یک پیشنهاد کاری خاص و گواهی کار در اختیار داشته و اگر مدرک پیشرفته او مثل فوق لیسانس یا معادل آن در تحصیلات و تجربیات کاری ارزیابی گردد.

اولویت سوم:

در این طبقه بندی؛ فارغ التحصیلان کالج یا کارگران بسیار ماهر قرار می گیرند که حداقل دارای دو سال سابقه کار هستند. ارائه گواهی کار که در حال حاضر به آن فرآیند PERM‌ می گویند؛ ضروری است. کارفرما باید فرآیند استخدام را انجام داده و اگر کمپین وی با موفقیت برای استخدام همراه نبوده باشد؛ پرونده صدور گواهی کار از جانب فرد خارجی تشکیل خواهد شد و این درصورتی است که فرد خارجی دارای تحصیلات و تجربیات مورد نیاز باشد.

اولویت چهارم:

در این گروه افرادی قرار دارند که به دنبال اخذ دوباره مجوز شهروندی و یا بازگشت به وضعیت اقامت هستند؛ همچنین برای کارکنان مذهبی نیز می باشد. شرائط برای کارکنان مذهبی عبارتند از :

 1. باید عضو یک گروه مذهبی بوده که این گروه در مدت دوسال قبل از ارائه درخواست بطور غیر انتفاعی در ایالات متحده فعالیت می کرده است .
 2. فردی که فقط به دنبال اخذ ویزا برای کار در حرفه مذهبی باشد و یا اگر قبل از اکتبر 2008 می باشد؛ فردی که به دنبال ظرفیت های شغلی در یک حرفه مذهبی باشد؛ یا فردی که برای احراز شغل در یک سازمان مذهبی یا موسسه وابسته به آن منتخب شده است
 3. کسانی که به مدت دو سال در شغل مذهبی مورد نظر خدمت کرده اند. سوابق کاری داوطلبانه شامل این قسمت نمی باشند.

گرین کارت سرمایه گذار

گرین کارت سرمایه گذار

طبقه بندی EB-5 بهترین فرصت برای بسیاری از سرمایه گذاران خارجی است که بتوانند اقامت دائم ایالات متحده را کسب کنند.

گرین کارت سرمایه گذار EB-5 به سرمایه گذاران خارجی امکان می دهد در هر ظرفیت کار کرده و یا از بازنشستگی خود لذت ببرند. وکلا و کارکنان ما تجربیات زیادی برای کمک به شما دارند تا بتوانید فرآیند طولانی EB-5 را بخوبی طی کرده و نتایج موفقیت آمیزی داشته باشید.

گزینه 1 – برنامه ویزا EB-5‌ اولیه

برای اینکه متقاضیان واجد شرائط برنامه ویزا EB-5  اولیه باشند؛ باید سه شرط ذیل را دارا باشند:

 • سرمایه گذاری در یک شرکت بازرگانی تازه تاسیس
 • حداقل سرمایه گذاری در شرکت فوق الذکر 1 میلیون دلار است
 • استخدام تمام وقت حداقل 10 نفر از کارکنان آمریکایی. سرمایه گذاری شامل انواع مختلفی از سرمایه است از جمله سرمایه نقد، تجهیزات، موجودی، املاک و سایر معادل های ملموس تحت عنوان سرمایه. مبلغ 1 میلیون دلار برای سرمایه گذاری؛ حداقل مبلغ مورد نیاز می باشد.

گزینه 2 – EB-5  برای مناطق روستایی یا نواحی با میزان بیکاری بالا

حداقل سرمایه برای این طبقه بندی به 500,000.00‌دلار کاهش یافته است چون تجارت مورد نظر قرار است در یک ناحیه هدف برای ایجاد شغل راه اندازی شود.

نواحی هدف برای ایجاد شغل عبارتند از :

 1. نواحی روستایی یعنی نواحی که از نظر آماری جزء کلانشهرها محسوب نمی شوند و یا در محدوده شهرهای بزرگ یا کوچک قرار ندارند و یا جمعیت آنها 20,000‌ نفر به بالا نمی باشد.
 2. نواحی که نرخ بیکاری در آنها حداقل 150% از میانگین ملی باشد.

گزینه 3 – برنامه مرکز منطقه ای برای  EB-5

این طبقه بندی شامل یک سرمایه گذاری نافعال به مبلغ 500,000 دلار است که در یک ناحیه هدف برای ایجاد شغل در داخل مرکز منطقه ای تخصیص یافته ؛ صرف می شود.

شرائط مدیریتی سیاستگذاری EB-5 بسیار ساده و حداقل هستند چون در آن ؛ سرمایه گذار مسئولیت های چندانی نداشته اما تازمانیکه نقش سیاستگذاری خود را اجرا کند؛ واجد شرائط خواهد بود. برنامه مرکز منطقه ای ؛ شکل های مختلفی از سرمایه گذاری نافعال را برای کسانی که علاقه چندانی به مدیریت هر روزه نداشته و یا به دنبال راه اندازی یک تجارت فعال نمی باشند؛ ارائه کرده است.

الزامی نیست که سرمایه گذار در محل سرمایه گذاری خود زندگی کند؛ بلکه او می تواند هر نقطه از ایالات متحده که مایل بود را برای زندگی انتخاب کند.

برنامه مرکز منطقه ای EB-5 برای بازنشستگان یا سرمایه گذاران نافعال بسیار مناسب است چون دامنه استخدام های غیر مستقیم در این برنامه بسیار وسیع است. در برنامه مرکز منطقه ای؛ تنظیم برنامه منظم برای شرائط کارکنان برداشته شده و کارآفرینی های غیر مستقیم جایگزین آن شده است ؛ بنابراین هر سرمایه گذار می تواند ترکیبی از 10 کارمند مستقیم /غیر مستقیم را داشته باشد.

اقامت دائم مشروط

سرمایه گذاران مهاجر، همسرانشان و کودکان وابسته به آنها ؛ واجد شرائط اقامت دائم مشروط به مدت دو سال هستند. سپس آنها می توانند فایل درخواست (فرم I-829) خود مبنی بر برداشتن شرائط از اقامت دائم را طی 90 روز آخر از دومین سال اقامت دائم قانونی ارائه کنند. سپس دفتر خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات متحده (USCIS) تجارت سرمایه گذار در پایان دوره دو ساله را بررسی  کرده و صلاحیت وی را مبنی بر داشتن کل شرائط اعلام خواهد کرد.

حق پناهندگی

حق پناهندگی

ما تمام وقت خود را برای کمک به افرادی اختصاص داده ایم که مایلند یک پناھگاه امن در اینجا ؛

ایالات متحده ؛ داشته باشند. این فقط رعایت قوانین نیست بلکه مھمترین اصل در کارکردھایمان

است و انگیزه اصلی ھر وکیل در این دفتر به شمار می رود.

دفتر حقوقی ما به پناهجویان از کشور های زیر خدمات ارائه میدهد:

افغانستان

ارمنستان

چین

ایران

گواتمالا

السالوادور

مکزیک

هندوستان

پاکستان

روسیه

اوکراین

تحت قانون ایالات متحده آمریکا؛ افراد خارجی که در کشور وطن خودشان تحت تعقیب بوده و یا از پیگرد قانونی در هراس هستند می توانند تحت حمایت دولت ایالات متحده قرار گیرند. حق پناهندگی به افرادی تعلق می گیرد که بتوانند شواهد کافی برای ترس از پیگردهای قانونی در کشور خودشان ارائه کنند؛ کسانی که اگر به وطن خود بازگردند به دلیل عقاید سیاسی، نژادی، مذهبی، ملی یا عضویت در یک گروه خاص اجتماعی تحت تعقیب قرار خواهند گرفت. حق پناهندگی به کسانی تعلق می گردد که قبلا وارد ایالات متحده شده اند و یا از قبل  بطور فیزیکی در این کشور اقامت دارند. شما زمانی می توانید درخواست پناهندگی کنید که وارد فرودگاه ایالات متحده شده اید و یا اگر از قبل در این کشور اقامت دارید؛ وکیل شما باید فرم I-589 را پر کند (درخواست پناهندگی و عدم اخراج از کشور). این کار باید در مدت یک سال پس از ورود به ایالات متحده انجام شود؛ چه شما قانونا در این کشور اقامت کرده اید و یا غیر قانونی. علاوه برآن؛ شما باید شواهد و مدارک کافی ارائه کنید تا نشان دهد شما تحت تعقیب بوده اید و یا اگر به کشور وطن خود بازگردید؛ قطعا تحت تعقیب قرار خواهید گرفت. شما همچنین می توانید از حق پناهندگی در دفاعیات خود در برابر تحقیقات اخراج از کشور استفاده کنید. اگر درخواست شما توسط دادگاه مهاجرت در گذشته رد شده است؛ شما می توانید درخواست به جریان افتادن پرونده خود را بر اساس شرائط یا شواهد جدید ارائه کنید. اثبات تحت تعقیب بودن یا ارائه مدارک کافی برای این مدعا بسیار دشوار است چون عمدتا هیچ مدرک یا شواهدی دال بر تحت تعقیب بودن افراد وجود ندارد. اما یک وکیل با تجربه که دقیقا می داند چگونه پرونده ها را تنظیم کند و چگونه یک درخواست حق پناهندگی را ارائه کند؛ قادر است شما را در مصاحبه دریافت حق پناهندگی همراهی کرده و شانس دریافت حق پناهندگی به ایالات متحده را افزایش دهد.

اعطاء تابعیت

اعطاء تابعیت یک فرآیند بسیار مهم است و مورد توجه همه وکلای با تجربه در امور مهاجرت و شهروندی می باشد. ما به همه افراد از سرتاسر جهان کمک می کنیم تا شهروند ایالات متحده بشوند و آنها را در طول فرآیند اعطاء تابعیت راهنمایی می کنیم.

شما می توانید شهروندی ایالات متحده را از دو روش بدست آورید: در ایالات متحده متولد شده باشید و یا تابعیت آن کشور به شما اعطا شده باشد. اگر شما در ایالات متحده متولد نشده باشید و یا والدینتان در زمان تولد شما شهروند ایالات متحده نبوده باشند؛ برای اخذ شهروندی ایالات متحده باید فرآیند اعطاء تابعیت را طی کنید. ما به شما کمک می کنیم تا اسناد مهم را جمع آوری کرده، درخواست شهروندی شما را مرور می کنیم، هر گونه مشکل را حل خواهیم کرد و در ضمن شما را برای مصاحبه با دفتر خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات متحده آماده خواهیم کرد.

برای اینکه واجد شرائط شهروندی ایالات متحده شناخته شوید؛ باید شرائط ذیل را دارا باشید:

 • شما باید حداقل به مدت 5 سال تحت عنوان اقامت دائم حقوقی در ایالات متحده زندگی کرده باشید؛ یا با یک شهروند ایالات متحده ازدواج کرده باشید؛ یا اقامت دائم را از سه سال پیش اخذ کرده باشید.
 • طی 5 سال به مدت 3 سال در ایالات متحده اقامت کرده باشید
 • حداقل 18 ساله باشید
 • طی مدت اقامت دائم در ایالات متحده؛ کشور دیگری را به عنوان وطن دائمی خود انتخاب نکرده باشید.
 • شخصیت خوبی داشته، مرتکب جرم نشده و یا دستگیر نشده و غیره
 • قادر به خواندن، نوشتن و تکلم به زبان انگلیسی باشید
 • باید تاریخ و دولت ایالات متحده را بخوبی بشناسید
 • باید نسبت به تابعیت ایالات متحده وفادار بوده و اصول قانون اساسی ایالات متحده را پذیرفته باشید.

اخراج از کشور

بررسی برای ابطال اقامت

دلایل زیادی وجود دارند که به موجب آنها فرد مشمول اخراج از کشور یا بررسی برای ابطال اقامت می گردد.  به دلیل پیچیدگی های قانون مهاجرت و قوانین پیگیری در دادگاه مهاجرت؛ برای حفظ خدمات و موقعیت خود لازم است هر چه سریعتر و در اولین مراحل فرآیند از یک وکیل با تجربه در امور مهاجرت کمک بگیرید. تاکنون در این فرآینددشوار و بسیار پیچیده به تعداد زیادی از موکلان خود کمک کرده ایم و توانسته ایم حق قانونی آنها برای ماندن در ایالات متحده را به آنها برگردانیم. نگرانی ها، ترس ها و استرس های ناشی از اخراج شدن از کشور را که به شما یا خانواده تان تحمیل می شوند را درک می کنیم. اگر بیم آن دارید که وضعیت مهاجرت شما به هر دلیلی به مخاطره افتاده است؛ لطفا همین امروز با یکی از دفاتر ما تماس بگیرید. همه تلاش خود را به دفاع از پرونده شما اختصاص می دهیم و برای ارائه یک درخواست کامل و صحیح به شما کمک خواهیم کرد؛ اسناد لازمی که باید فراهم کنید و هرگونه رفع اتهام را به شما گوشزد می کنیم؛ برای دوباره به جریان افتادن درخواست یا پرونده شما ؛ تلاش خواهیم کرد.

بررسی برای ابطال اقامت یک فرد خارجی زمانی شروع می شود که دفتر خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات متحده یک احضاریه ارسال کرده و دادخواستی مبنی بر شروع بررسی ابطال اقامت به دادگاه مهاجرت ارائه می کند.

زمانی که بررسی ها برای ابطال اقامت فرد خارجی شروع شوند؛ فرد باید برای رفع اتهامات از خود تلاش کند و به شکل های مختلف صلاحیت خود را ثابت کند. وکلای ما در مواردذیل تجربه و کارآیی کافی دارند:

 • رفع اتهام برای ابطال بررسی ها
 • اثبات رد اتهام و ناروا بودن آنها
 • تثبیت وضعیت
 • احقاق حق پناهندگان سیاسی
 • توقف بررسی های ابطال
 • اعلام حفاظت تحت کنوانسیون منع شکنجه
 • خروج داوطلبانه

استفاده از هر یک از روش های فوق الذکر بستگی به وضعیت فرد؛ نوع اتهامی که برای ابطال اقامت زده شده است و موقعیت های فردی فرد خارجی دارد. برای ارزیابی وضعیت های خاص در هر پرونده؛ لطفا با دفاتر ما تماس بگیرید.

ناروایی و اخراج از کشور

طی بررسی هایی که توسط قاضی مهاجرت برای ابطال اقامت انجام می شوند؛ وضعیت فرد خارجی بررسی می شوند تا مشخص گردد ابطال به واسطه ناروایی و عدم صلاحیت وی بوده است و یا زمینه های دیگری برای اخراج از کشور وجود دارند. این وضعیت ها بستگی به نوع پذیرش فرد خارجی در ایالات متحده نیز دارند.

 1. زمینه های ناروایی و عدم صلاحیت

موارد ذیل نشانگر ناروایی فرد خارجی تحت بند 212 از معاهده می باشند که مربوط به افرادی است که بطور مکرر احضاریه به دفتر خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات متحده را دریافت کرده اند تا بررسی های ابطال اقامت آنها انجام شود:

 • جرائم از جمله فساد اخلاقی
 • جرائم مرتبط با مواد مخدر
 • نظارت بر عملیات قاچاق مواد مخدر
 • چندین محکومیت جنایی
 • فعالیت فرد خارجی بدون کسب مجوز یا آزادی مشروط
 • کلاهبرداری
 • ارتکاب به قاچاق
 • عدم ارائه اسناد کافی برای حضور در ایالات متحاه
 • حضور غیر قانونی فرد خارجی در ایالات متحده
 1. زمینه های اخراج از کشور

اتهامات ذیل تحت بند 237 معاهده منجر به اخراج از کشور می شوند که عمدتا با ارسال احضاریه برای فرد جهت حضور در دفتر خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات متحده شروع می شود:

 • عدم صلاحیت در زمان ارائه درخواست یا عدم تغییر در وضعیت
 • تخلف از قوانین و اساسنامه مربوط به وضعیت ویزای غیر مهاجرت
 • عدم اقدام به موقع فرد خارجی یا همسرش که شهروند ایالات متحده می باشند برای تکمیل پرونده درخواست مشترک جهت رفع اقامت موقت در پایان سال دوم اقامت فرد خارجی برای دریافت اقامت دائم
 • قاچاق
 • ازدواج جعلی
 • ارتکاب به جنایت از جمله فساد اخلاقی طی 5 سال از پذیرش حتی اگر زندانی شدن فرد به این جرائم فقط به مدت یکسال باشد
 • دو محکومیت برای ارتکاب جرائم فساد اخلاقی
 • بزهکاری های متعدد و بزرگ
 • محکومیت به دلیل کنترل جابجایی مواد مخدر
 • اعتیاد به مواد مخدر در هر زمان پس از پذیرش قابل اخراج است
 • حمله با سلاح گرم
 • جرائمی همچون خشونت خانگی ، ضرب و شتم و هرگونه تخلف از امریه حفاظت از افراد

استیناف

وکلای ما قادرند دادخواست استیناف را به دادگاه های مختلف استیناف از جمله دادگاه هیات منصفه مهاجرت، و یا دفتر استیناف حقوقی خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات متحده آمریکا ارائه کنند

استیناف به دادگاه هیات منصفه مهاجرت

اگر یک دادگاه مهاجرت پرونده شما را رد کند؛ شما حق دارید که درخواست استیناف از حکم صادره بدهید. حکم یک قاضی مهاجرت محلی همیشه صحیح نیست؛ بنابراین لازم است که فورا اقدام کرده و تحلیل های هوشمندانه و آگاهانه ای را انجام دهید؛ در این خصوص لازم است که مشاوره های کافی گرفته تا مطمئن شوید حکم صادره صحیح است. اگرچه هر فرد خارجی می تواند نسبت به حکم صادره از سوی دادگاه مهاجرت درخواست استیناف بدهد اما باید توجه داشته باشید که برای این کار مهلت خاصی تعیین شده و فرد خارجی نیز باید شرائط و الزامات خاصی را رعایت کند. ضروری است که با یک وکیل مشورت کنید تا مطمئن شوید حقوق خود را به مخاطره نمی اندازید.

وکلای ما می توانند دفاعیات قوی و کاملا کتبی را نسبت به هر پرونده حقوقی پیچیده فراهم کرده و از دانش خود برای پشتیبانی از پرونده شما استفاده کنند. از آنجا که به ندرت قبل از برگزاری دادگاه هیات منصفه مهاجرت؛ جلسات گفت و شنود و بحث های شفاهی برگزار می شوند؛ آماده کردن دفاعیات بصورت کتبی می تواند بهترین شانس شما برای متقاعد کردن دادگاه هیات منصفه مهاجرت باشد و قاضی محلی هم بتواند تصمیمات صحیحی در خصوص پرونده شما اتخاذ کند.

استیناف فدرال

اگر قبلا در دادگاه مهاجرت نتیجه نگرفته اید و دادخواست شما برای استیناف به هیات منصفه مهاجرت نیز موفقیت آمیز نبوده است؛ یک گزینه دیگر هم دارید. ما می توانیم پرونده شما را در دادگاه فدرال مطرح کنیم. در خصوص ارائه دادخواست و به جریان انداختن مجدد پرونده با ما تماس بگیرید.

استیناف به دفتر استیناف حقوقی خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات متحده

شما می توانید برخی پرونده های خاص با حکم منفی را به دفتر استیناف حقوقی خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات متحده ارجاع کنید. همچنین می توانید پرونده خود را با دادخواست استیناف به دادگاه هیات منصفه مهاجرت ارجاع دهید؛ حتی می توانید اعتراض خود را برای به جریان انداختن مجدد پرونده به سایر دفاتر حافظ منافع مهاجرت در دفتر خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات متحده ارجاع کنید. اگر به هر دلیلی با درخواست منافع مهاجرتی شما مخالفت شده است با دفتر ما تماس بگیرید تا استیناف شما به به دفتر استیناف حقوقی خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات متحده بررسی گردد و این اعتراض موثر افتد. اگر شما واجد شرائط لازم برای مطرح کردن استیناف در دفتر استیناف حقوقی خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات متحده باشید؛ وکلای توانمند ما می توانند درخواست شما را تنظیم کرده و همه اسناد و مدارک لازم حقوقی برای پشتیبانی از درخواست شما را فراهم کنند.

تلاش ما برای اینست که فرصت دوباره ای برای کسب نتایج بهتر که استحقاقش را دارید؛ در اختیارتان قرار دهیم. اگر پرسشی داشته و یا نیازمند مشاوره در زمینه ارائه درخواست استیناف هستید؛ فورا با ما تماس بگیرید. در خصوص پرونده های استیناف؛ زمان از اهمیت زیادی برخوردار است بنابراین درنگ نکنید.

Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google